BOTOX

Czas trwania: ok. 30 minut

Botox, inaczej redukcja zmarszczek mimicznych. Lekarz wstrzykuje niewielką dawkę toksyny botulinowej do wybranych mięśni. Powoduje to kilkumiesięczne chemiczne zablokowanie połączeń między nerwami. Proces ten zapobiega skurczowi mięśni, czyli marszczeniu i fałdowaniu się skóry, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek.

Zabiegowi mogą poddać się zarówno osoby młode (wtedy wstrzyknięcie botoxu działa profilaktycznie), jak i osoby starsze. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu mogą pojawić się siniaki, każdy organizm reaguje indywidualnie. Zmarszczki znikają stopniowo – od 2-3 dni do nawet 2 tygodni po zabiegu. Po dwóch tygodniach zalecamy wizytę kontrolną. Efekt wstrzyknięcia botoxu utrzymuje się około 5 miesięcy. Zabiegi najlepiej powtarzać co pół roku.

Wskazania:

 • eliminacja zmarszczek mimicznych twarzy:
  • kurze łapki (wokół oczu)
  • między brwiami (złościuch, lwia bruzda)
  • poprzeczne na czole

Przeciwwskazania:

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • nowotwory

Zabieg:

 • wykorzystuje się oczyszczoną postać toksyny botulinowej typu A, którą lekarz precyzyjnie wstrzykuje za pomocą cieniutkiej, jednorazowej igły w kilka miejsc na twarzy

Po zabiegu:

 • cztery godziny po zabiegu nie można schylać się ani kłaść się
 • w ciągu dwóch dni od zabiegu nie można latać samolotem
 • w ciągu czterech dni nie wolno korzystać z sauny, solarium, masażu twarzy, nie wolno także uprawiać gimnastyki

NADPOTLIWOŚĆ PACH

Czas trwania: ok. 60 minut

Botox stosowany jest również w walce z nadpotliwością pach. Jego wstrzyknięcie powoduje blokowanie działania nerwów, w wyniku czego wydzielanie potu zostaje zahamowane na kilka miesięcy. Zabieg polega na śródskórnym wstrzyknięciu toksyny w okolicy pach. Używa się do tego sterylnych, bardzo cienkich igieł. Efekt zahamowania pocenia lub znacznego zmniejszania nadpotliwości uzyskuje się po kilku-kilkunastu dniach od zabiegu. Utrzymuje się przez 5-9 miesięcy, w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Jeśli zabieg będzie powtarzany, efekt jego działania będzie dłuższy. Przed zabiegiem skórę znieczulamy preparatem w kremie Emla.

NADPOTLIWOŚĆ STÓP

Czas trwania: ok. 60 minut

W przypadku nadpotliwości stóp wstrzyknięcie Botoxu może być bardzo pomocne. Zabieg polega na śródskórnym wstrzyknięciu toksyny botulinowej w stopy. Używa się do tego sterylnych, bardzo cienkich igieł. Efekt zahamowania pocenia lub znacznego zmniejszania nadpotliwości uzyskuje się po kilku-kilkunastu dniach od zabiegu. Rezultat utrzymuje się przez 5-9 miesięcy, w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Jeśli zabieg będzie powtarzany, efekt jego działania będzie dłuższy. Przed zabiegiem skórę znieczulamy preparatem w kremie Emla.

NADPOTLIWOŚĆ DŁONI

Czas trwania: ok. 60 minut

W przypadku nadpotliwości stóp wstrzyknięcie Botoxu może być bardzo pomocne. Zabieg polega na śródskórnym wstrzyknięciu toksyny w dłoń. Używa się do tego sterylnych, bardzo cienkich igieł. Efekt zahamowania pocenia lub znacznego zmniejszania nadpotliwości uzyskuje się po kilku-kilkunastu dniach po zabiegu. Rezultat utrzymuje się przez 5-9 miesięcy, w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Jeśli zabieg będzie powtarzany, efekt jego działania będzie dłuższy. Przed zabiegiem skórę znieczulamy preparatem w kremie Emla.

'